LAMINATY
 
 

             Kolejną Syreną Laminat wykonaną na podwoziu samochodu Wartburg, jest egzemplarz koloru pomarańczowego, będący obecnie w posiadaniu Grzegorza Jędraszczaka.

              Laminatowe nadwozie do tego pojazdu zostało zbudowane w połowie lat 80-tych przez Marka Wolse- byłego pracownika OBR-SO i zostało założone na ramie od Wartburga 312. Samochód na początku wyposażony był  w silnik Skody 105, który następnie został zamieniony na jednostkę VW o pojemności 1,6 cm3. Dzięki niej pojazd może śmiało osiągać prędkości nawet do 180 km/h.

              Charakterystyczne elementy dla tego nadwozia to tylne lampy od Polskiego Fiata 125p, zewnętrzne klamki od Poloneza, plastikowe zderzaki (tylny od Skody 105), przednia atrapa wlotu powietrza wraz z prostokątnymi reflektorami od Skody 105, chwytacz powietrza z Poloneza zamontowany na podszybiu oraz długa przednia maska, która została przekonstruowana w 2002 roku. Jej zmiana została wymuszona koniecznością dodania chłodnicy i zmieniła po części pierwotny wygląd samochodu. We wnętrzu auta zastosowano prędkościomierz od Polskiego Fiata 125p, sportową kierownicę oraz wygodne fotele.

                Pomarańczowa Syrena Laminat jest uczestnikiem bardzo wielu zlotów pojazdów zabytkowych. Samochód zwraca na siebie bardzo dużą uwagę i jest obecnie najbardziej rozpoznawaną Syreną z nadwoziem z tworzyw sztucznych.