LAMINATY
 
 

              Przedstawiana poniżej Syrena z nadwoziem z tworzyw sztucznych jest najprawdopodobniej kolejnym egzemplarzem wykonanym poza FSO. Najprawdopodobniej, ponieważ poza dwiema fotografiami przodu auta, nie udało się zgromadzić większej ilości informacji o tej Syrenie.

              Samochód posiada charakterystyczny chwytacz powietrza od Poloneza  zamontowany na przedniej masce. Dotychczas takie elementy były montowane tylko w egzemplarzach wyposażonych w inne jednostki napędowe niż seryjny silnik Syreny. Może więc to świadczyć o zamontowaniu większego silnika. Idąc tym tropem być może nadwozie zostało założone na innym podwoziu np. Wartburga. Zewnętrzne klamki pochodzą od Poloneza i są dowodem na to że nadwozie powstało po 1977 roku.

             Prezentowane poniżej fotografie Syreny Laminat zostały wykonane około 2001 roku na jednym z warszawskich złomowisk.  Niestety dzisiejsze losy tego egzemplarza nie są znane. Pojazd według relacji właściciela złomowiska został sprzedany. Jeżeli posiada ktoś więcej informacji na temat historii tego samochodu oraz jego obecnych losów prosiłbym o podzielenie się nimi ze mną.